پودر آهن ( IRON POWDER )

تعداد مشاهده : 1027
تاریخ آخرین ویرایش : 1398/07/29 (13:21)

پودر آهن ( IRON POWDER )

فرایند تولید پودر آهن ( IRON POWDER ) در صنایع مفتولی تاجیک چگونه است ؟
در خطوط تولید سیم مفتول و سیم سیاه فابریک و سیم مفتول گالوانیزه گرم و سیم مفتول گالوانیزه سرد و سیم آرماتور بندی و سیم رابیتس بندی در ابتدا کلاف وایرود ( Wire rod ) از یک مخروط خرطومی کشیده شده و در ادامه توسط طبل های دستگاه کشش تر ضخامت (قطر) آن کاهش پیدا می کند . در پروسه ورود وایرود (کلاف فولاد کم کربن) به دستگاه کشش لایه رویی وایرود که به آن پودر آهن گفته می شود از آن جدا شده و در پایین مخروط خرطومی جمع می شود به این محصول پودر آهن ( IRON POWDER ) گفته می شود.

قیمت خرید و فروش پودر آهن صنایع مفتولی تاجیک

فروش پودر آهن ( IRON POWDER ) در صنایع مفتولی تاجیک ؟
پودر آهن آهن یک عنصر شیمیایی با نماد Fe است و عدد اتمی ۲۶ را دارد معمولا به صورت پودر آهن جامد موجود است . آهن فلزی در اولین سری انتقال است . بر اساس حجم متداول ترین عنصر روی زمین است که بسیاری از بخش های هسته ی داخلی و خارجی زمین را شکل داده است . آهن در پوسته ی زمین چهارمین عنصر متداول است . فراوانی آن در سیاره های صخره های نظیر زمین به علت تولید فراوان آن توسط جوش در ستاره های جرم بالا است ، جایی که تولید نیکل – ۵۶ ( که به متداول ترین ایزوتوپ آهن تجزیه می شود ) آخرین واکنش جوش هسته ای است که گرما زا می باشد . در نتیجه ، نیکل رادیو اکتیو آخرین عنصری است که قبل ، از هم پاشیدن ابر نواختر ( supernova ) که باعث شده است رادیو نوکلئید پیش ماده ی آهن در فضا پخش شود ، تولید شده است .

قیمت پودر آهن ( IRON POWDER ) در صنایع مفتولی تاجیک ؟
عنصر آهن که با نماد Fe در جدول مندلیف شناخته می­شود، پس از آلومینیوم فراوان­ترین عنصر جهان است. به ­طوری که حدود ۵ درصد از قشر کره­ زمین را آهن تشکیل می­دهد. البته آهن در طبیعت عموماً به صورت ترکیبی با عناصر دیگر می­باشد و به ندرت می­توان آهن کاملا خالص را در طبیعت پیدا کرد. غالباً آهن به صورت سیلیکات، کربنات و سولفید آهن یافت می­شود اما در معادن استخراج، آهن به­ صورت اکسید وجود دارد. آهن خالص را نمی­توان در صنعت مورد استفاده قرار داد زیرا علاوه بر نرم بودن بیش از حد، استحکام مناسبی نیز برای کاربری­های صنعتی ندارد و اغلب به صورت ترکیب با عناصر دیگر (آلیاژ) مورد استفاده قرار می­گیرد. این ترکیب می­تواند با عناصر غیر فلزی و شبه فلزی مانند ( کربن، گوگرد، سیلیسیم و فسفر) و یا با عناصر فلزی مانند ( وانادیم، مولیبدن کرم، نیکل و…) صورت بپذیرد.

قیمت خرید و فروش پودر آهن صنایع مفتولی تاجیک

بازار آهن شاداباد تهران قیمت خرید و فروش پودر آهن ( IRON POWDER ) از صنایع مفتولی تاجیک ؟
در سوپر کنسانتره، اندازه ذرات سنگ آهن بین ۳۸-۴۵ میکرو متر و سیاه رنگ است. و بعنوان مواد اولیه اصلی متالورژی استفاده می شود. با توجه به اندازه ذرات، این یک نوع پودر فوق العاده است ومعمولا ۳۲۵ mesh sieve طبق استاندارد اندازه ذرات کمتر از ۴۴μm است که به عنوان پودر زیر غربال شناخته می شود. کنسانتره سنگ آهن به عنوان ماده خام مواد متالورژی در ذوب آهن استفاده می شود. بازیافت کنسانتره سنگ آهن بر اساس روش های مغناطیسی است. سنگ آهن کنسانتره خوب غیر قابل احتراق، ضد انفجار و ضد رادیواکتیو است.

کاربرد پودر آهن ( IRON POWDER ) تولیدی در کارخانه صنایع مفتولی تاجیک ؟
آهن به صورت خالص اغلب در صنعت مصرف نمی شود، بلکه معمولا با کربن یا فلزات دیگر آلیاژی می شود. فلز خالص بسیار واکنش پذیر است و به سرعت در معرض خوردگی قرار می گیرد. به ویژه در هوای مرطوب یا در دمای بالا. آهن فلزی متخلخل است که دارای خواص مغناطیسی مهمی می باشد. آلیاژهای نهایی و مهم آهن که از این ترکیبات بدست آمده و در صنعت هم در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می­گیرد، فولاد و چدن نام دارند. کاربرد و قیمت پودر آهن در متالورژی پودر جهت تولید قطعات صنعتی فولادی و در ترکیب با فلزات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در مقادیر زیادی در صنایع لنت سازی ، الکترود سازی ، صنعت خودرو، تولید رنگ و همچنین در صنایع فرومغناطیس استفاده می شود. پودر آهن در تصفیه آب نیز استفاده می شود. شرکت برنا پیشداد توانایی تامین پودر آهن برای انواع صنایع ذکر شده در فوق در انواع مش بندی و سایز های مختلف با خلوص +۹۹% را دارا میباشد.